Zaloguj się używając facebooka

Anonymous i LulzSec

Wróć RSS
Grupa Anonymous zapowiedziała, że 5 listopada tego roku Facebook ma "przestać istnieć". Swoją decyzję uzasadnia rzekomym sprzedawaniem naszych prywatnych danych agencjom rządowym oraz udostępnianiem usług śledzących osoby na całym świecie. Anonimowi czerpią inspirację z komiksu i filmu V for Vendetta, które przedstawiają poplecznika Guya Faweksa próbującego obalić tyranię w totalitarnej Anglii. Data zniszczenia Facebooka ma również znaczenie symboliczne, ponieważ 5 listopada 1605r. miał miejsce nieudany spisek prochowy organizowany przez Guya Faweksa. W komiksie i filmie 5 listopada V wysadza budynek brytyjskiego parlamentu.

"Wszystko, co robisz na Facebooku pozostaje w Facebooku, niezależnie od ustawień "prywatności". I usunięcie twojego konta jest niemożliwe, nawet jeśli "usuniesz" konto, wszystkie twoje dane osobowe i informacje na twój temat pozostają w Facebooku i mogą być odzyskane w dowolnym czasie". Pełne oświadczenie Anonymous w serwisie YouTube - http://www.youtube.com/watch?v=SWQTS8zqYXU

Czy Anonimowi rzeczywiście zniszczą Facebooka? Czy uważacie, że ich działania są dobre, w służbie obrony prywatności w Internecie?

Więcej informacji:
http://en.wikipedia.org/wiki/Anonymous_(group)
http://pl.wikipedia.org/wiki/Guy_Fawkes
http://pl.wikipedia.org/wiki/Spisek_prochowy
http://pl.wikipedia.org/wiki/V_jak_Vendetta_(film)

Aktualizacja:
http://di.com.pl/news/39681,0,Tylko_kilku_czlonkow_Anonymous_chce_zniszczyc_Facebooka.html
Okazało się, że była to inicjatywa kilku członków, a nie całej grupy. W związku z tym temat ten będzie traktował ogólnie o działalności Anonymous, LulzSec i im podobnych grup.
#1 Vel 10 sierpnia 2011 12:40
Śmiem wątpić w to że uda im się zniszczyć FB...
Mogą zdziałać coś na jego szkodę, na chwilę go 'wyłączyć' ale nie zniszczyć : p.
Pewnie do tego 5 listopada, fejsbuk tak ogarnie sprawe że nawet nie bedziemy wiedzieć że ktoś w ogole zapowiadał taką akcje.
#2 zim_ek 10 sierpnia 2011 13:00
To ja tylko dodam że ostatnio Facebook zaczął oferować kasę za znalezienie błędów w serwisie :)
#3 KapiX 10 sierpnia 2011 20:04
IMO musieliby bardzo skoordynować swoje działania, żeby facebooka wykasować.
Co do ich działalności, trudno to jednoznacznie ocenić. Z jednej kradną dane tym niedobrym, spiskującym rządom, z drugiej uderzają w niewinnych ludzi (pozdrawiam posiadaczy PS3).
#4 Vel 11 sierpnia 2011 14:16
http://www.wykop.pl/ramka/841483/operacja-facebook-to-tylko-fake/

wot i wsio .
#5 zim_ek 11 sierpnia 2011 14:21
@Vel tak, dlatego zmieniliśmy temat na ogólny dot. działań Anonymous i LulzSec :)
#6 Marcin 11 sierpnia 2011 21:42
Przede wszystkim trzeba zauważyć, że Anoni tak naprawdę nie potrafią nic oprócz ataku DDoS który co najwyżej na chwilę uniemożliwi dostęp do strony. Ciężko to nazwać "końcem istnienia".

LulzSec to co innego - oni potrafili zdziałać poważną szkodę, ale grupa już dawno nie istnieje.

Poza tym jakim idiotą trzeba być aby myśleć, że uda się zDDoSować witrynę, której serwery są liczone w tysiącach, a ruch który one przetwarzają prawdopodobnie nie zmieści wam się w głowach? I to jeszcze mówiąc wszystkim o swoich planach na zapas? :DDD
#7 Marcin 11 sierpnia 2011 21:43
Chciałbym również zauważyć, że ludzie zaczynają bać się używać LOiC po tym, jak paru pryszczatych nastolatków wpadło przez niego w ręce policji.
#8 KapiX 11 sierpnia 2011 21:54
Cytat - Marcin napisał(a)
Poza tym jakim idiotą trzeba być aby myśleć, że uda się zDDoSować witrynę, której serwery są liczone w tysiącach

Tak pół żartem, pół serio, to facebook bez ataków DDoS miewa problemy z obsługą ruchu. Może nie udałoby się doprowadzić do crasha całej strony, ale na pewno użytkownicy by to odczuli.
#9 Marcin 11 sierpnia 2011 21:59
Tknęło mnie. Jeśli mówisz o chociażby chwilowym wyłączeniu strony, w konsekwencji mogłoby to doprowadzić do dłuższego downtime'u spowodowanego falą użytkowników odświeżających stronę w agonii spowodowanej brakiem fb :)

Ale to i tak nie ma niestety nic wspólnego z "unicestwieniem", o czym ww. mała grupka Anonów mówi.
#10 zim_ek 11 sierpnia 2011 22:03
Bo Anonimowi więcej mówią jak robią. Fakt rozproszenia tej grupy jest pomocny, ale póki co widać tylko te negatywne strony, gdzie grupa nie umie się zorganizować na coś porządnego, bo przecież każdy może zrobić swoją 'akcję'. I robią ich tysiące, w konsekwencji czego do żadnej nikt się nie przyłącza. LulzSec ma o tyle fajnie że potrafią się zorganizować i widać tego efekty.
1 2 >