Zaloguj się używając facebooka

Anonymous i LulzSec

Wróć RSS
Grupa Anonymous zapowiedziała, że 5 listopada tego roku Facebook ma "przestać istnieć". Swoją decyzję uzasadnia rzekomym sprzedawaniem naszych prywatnych danych agencjom rządowym oraz udostępnianiem usług śledzących osoby na całym świecie. Anonimowi czerpią inspirację z komiksu i filmu V for Vendetta, które przedstawiają poplecznika Guya Faweksa próbującego obalić tyranię w totalitarnej Anglii. Data zniszczenia Facebooka ma również znaczenie symboliczne, ponieważ 5 listopada 1605r. miał miejsce nieudany spisek prochowy organizowany przez Guya Faweksa. W komiksie i filmie 5 listopada V wysadza budynek brytyjskiego parlamentu.

"Wszystko, co robisz na Facebooku pozostaje w Facebooku, niezależnie od ustawień "prywatności". I usunięcie twojego konta jest niemożliwe, nawet jeśli "usuniesz" konto, wszystkie twoje dane osobowe i informacje na twój temat pozostają w Facebooku i mogą być odzyskane w dowolnym czasie". Pełne oświadczenie Anonymous w serwisie YouTube - http://www.youtube.com/watch?v=SWQTS8zqYXU

Czy Anonimowi rzeczywiście zniszczą Facebooka? Czy uważacie, że ich działania są dobre, w służbie obrony prywatności w Internecie?

Więcej informacji:
http://en.wikipedia.org/wiki/Anonymous_(group)
http://pl.wikipedia.org/wiki/Guy_Fawkes
http://pl.wikipedia.org/wiki/Spisek_prochowy
http://pl.wikipedia.org/wiki/V_jak_Vendetta_(film)

Aktualizacja:
http://di.com.pl/news/39681,0,Tylko_kilku_czlonkow_Anonymous_chce_zniszczyc_Facebooka.html
Okazało się, że była to inicjatywa kilku członków, a nie całej grupy. W związku z tym temat ten będzie traktował ogólnie o działalności Anonymous, LulzSec i im podobnych grup.
#11 Marcin 11 sierpnia 2011 22:05
LulzSec to była hermetyczna grupa, Anonem może się nazwać każdy.
#12 probablyunknown 14 sierpnia 2011 22:31
Cytat
LulzSec to była hermetyczna grupa, Anonem może się nazwać każdy.

W tym rzecz - może jednak ktoś przeprowadzi tą akcję. Może też, kogoś zainspirują te kiczowate zapowiedzi i sam coś zrobi w tym kierunku.

Czuję, że to fałsz, ale fajnie byłoby, gdyby ktoś wyłączył na godzinkę FB albo w jakiś zabawny sposób shackował skrypt. For lulz.
< 1 2