Zaloguj się używając facebooka

Różnice kulturowe

Wróć RSS
Kwestia imigrantów w Europie staje się ostatnimi czasy, znów aktualnym problemem - ich nadmiar często prowadzi do dyskryminacji a one - do rewolucji. Czy imigranci powinni być traktowani na równych prawach jak obywatele danego kraju? Może jednak rząd powinien chronić "swoich"?
#1 probablyunknown 9 sierpnia 2011 21:37
Państwo powinno zezwalać na przyjazd obcych, ale ich selekcjonować. Nie rozumiem, dlaczego np. obywatele Niemiec, jakkolwiek to okrutnie brzmi, powinni troszczyć się o arabską masę wchodzącą do ich kraju i zabierającą pracę tutejszym. Inna sprawa, jak wyjazd wykształconych w danej dziedzinie specjalistów i przyjęcie ich na wyższe stopnie - tu opieka byłaby przydatna. Ktoś ma inne zdanie?
#2 zim_ek 9 sierpnia 2011 21:45
A niech przyjmują, ale powinni obciąć socjale. To po pierwsze. Francja, Niemcy, UK to kraje oparte na wysokim socjalu. I wystarczy tam pojechać, ciągnąć zasiłki. Swoją drogą nieźle dają się dymać, kiedy mniej rozwinięta cywilizacja naciska na tą bardziej zaawansowaną - był jeszcze taki przypadek w historii?
#3 Sisi288 9 sierpnia 2011 22:12
Świat i tak zamienia się w jedną wielką, globalną wioskę. Chyba nie ma się co bawić w nacjonalistyczne podejście, człowiek to człowiek, co za różnica jakiego jest pochodzenia? Według mnie dopóki "obcy" nie działają na szkodę obywateli danego kraju, to wszystko jest w jak najlepszym porządku.
Selekcja? A gdyby tak ktoś był wrakiem człowieka, nie miałby za co żyć, nie byłby wyszkolonym specjalistą, ale chciałby zacząć od początku... nie powinien dostać na to szansy? ;> Bo ja bym chciała takową otrzymać.
#4 zim_ek 9 sierpnia 2011 22:29
@Sisi288 tak, wszystko pięknie, idee są świetne, ale to co się dzieje obecnie w Niemczech/Francji/UK świetnie obrazuje czym się różni teoria od praktyki.