Zaloguj się używając facebooka

Aborcja

Wróć RSS
Aborcją nazywamy przedwczesne zamierzone przerwanie ciąży. Należy ona do głównych problemów moralnych dzisiejszych czasów. A co wy sądzicie o aborcji? Czy jej wykonywanie powinno być zabronione? Jakie stanowisko obieracie - za? przeciw? dozwolone w konkretnych sytuacjach?
#12 Sisi288 9 sierpnia 2011 22:17
A katowanie kobiety jej traumą, nienawiścią do samej siebie, swojego ciała (tu dziecka) jest to moralnie do zaakceptowania?
#13 KapiX 9 sierpnia 2011 22:24
Sądzisz, że aborcja ot tak spowoduje zniknięcie tych efektów? Mam wrażenie, że to się będzie ciągnąć jeszcze długi czas po fakcie, niezależnie od wybranej opcji.
#14 Sisi288 9 sierpnia 2011 22:31
Nie, ale wg. mnie pozwoli żyć choć minimalnie normalnie w takiej sytuacji. Po prostu uważam, że usunięcie dziecka, które od pierwszych sekund jest niechciane i niekochane i każdy "objaw" ciąży będzie przynosił kobiecie ból (psychiczny) jest do zaakceptowania.
#15 Sisi288 9 sierpnia 2011 22:38
@Vel - oczywiście też jestem zdania, że powinno się walczyć z wszelkimi rzeczami, które mogą prowadzić do aborcji, generalnie niechcianych ciąż. Wykastrować gwałcicieli ot co, aby więcej nie mogli nikomu niszczyć życia. Jednak dopóki te problemy są wszechobecne, to właśnie teraz w takich przypadkach należy się zastanawiać, czy aborcja jest okej, jeśli w ogóle można tak to ująć.
#16 KapiX 9 sierpnia 2011 22:42
@Sisi288 Weź pod uwagę fakt, że po aborcji kobieta może zacząć mieć wyrzuty sumienia, że zabiła człowieka, a czasu nie cofnie. Co wtedy?
#17 Vel 9 sierpnia 2011 23:00
Hm, ale czemu zabraniamy kobiecie decydować? Skąd wiemy czy będzie miała wyrzuty sumienia czy nie? o.O Jeżeli będzie miała wyrzuty sumienia to tylko przez własną decyzje. A jeżeli zabronimy aborcji całkowicie to nie dosc ze znienawidzi dzieciaka i mu spsuje dziecinstwo albo i dalej, to jeszcze sama sobie zawali wszystko przez nienawisc .
#18 KapiX 9 sierpnia 2011 23:06
@Vel Rozmawialiśmy o moralnej stronie takiej decyzji. Napisałem wcześniej, że prawo powinno pozwalać na aborcję do określonego czasu (tak jak jest teraz).
#19 zim_ek 9 sierpnia 2011 23:08
Cytat - Vel napisał(a)
A jeżeli zabronimy aborcji całkowicie to nie dosc ze znienawidzi dzieciaka i mu spsuje dziecinstwo albo i dalej, to jeszcze sama sobie zawali wszystko przez nienawisc .

No i właśnie w tym miejscu mogłaby oddać dziecko do adopcji. Przynajmniej będzie żyło.
#20 Sisi288 9 sierpnia 2011 23:16
@zim_ek Adopcja, adopcja, adopcja - wszystko fajnie. NOŚ JE W SOBIE PRZEZ 9 MIESIĘCY ;>
#21 AvoidTheVoid 9 sierpnia 2011 23:17
Nie zawsze dzieci trafiają do rodzin zastępczych, tylko najczęściej do domów dziecka, gdzie nie będzie słodko i przytulnie, tylko jak w dużej ilości przypadków skończy na dnie społecznym. Oczywiscie nie mozna uogólniać. Mysle, ze aborcja do 6 tyg. ciąży nie jest niczym niemoralnym. Przed tym okresem nie ma jeszcze praktycznie "dziecka", a tylko zarodek, zapłodniona komórka, która dopiero co wykształca tkanki, i dzieli na odpowiednie "segmenty", gdzie do narządów jeszcze daleko.
Cytat - Wikipedia napisał(a)
Płód jest to stadium rozwojowe zarodka, rozpoczynające się od ok. 6 tygodnia od chwili rozpoczęcia się ciąży.

Napewno jestem przeciwko stosowaniu aborcji jako środka antykoncepcyjnego.
< 1 2 3 >