Zaloguj się używając facebooka

Aborcja

Wróć RSS
Aborcją nazywamy przedwczesne zamierzone przerwanie ciąży. Należy ona do głównych problemów moralnych dzisiejszych czasów. A co wy sądzicie o aborcji? Czy jej wykonywanie powinno być zabronione? Jakie stanowisko obieracie - za? przeciw? dozwolone w konkretnych sytuacjach?
#2 probablyunknown 9 sierpnia 2011 20:07
http://img641.imageshack.us/img641/7152/119125ulga.jpg

Na moje aborcja może być moralnie uzasadniona, tylko gdy ciąża zagraża życiu matki. W innym wypadku, skjuze mła, jest to paskudne, nie ważne co krzyczą "kobiety wyzwolone".
#3 KapiX 9 sierpnia 2011 20:24
Moje zdanie jest takie samo. Kobieta decydując się na aborcję często sama wyrządza sobie krzywdę, bo aborcja może oznaczać późniejszą niemożność zajścia w ciążę.
#4 Sisi288 9 sierpnia 2011 20:51
W pewnych wyjątkowych sytuacjach powinna być dozwolona nie tylko przy zagrożeniu życia matki. Co powiecie na ciążę w wyniku gwałtu? Aborcja w tym przypadku jest paskudna? ;> Naprawdę? Paskudne dla mnie byłoby patrzenie na dziecko, które kojarzy mi się jedynie z bólem, traumą i gniewem.
#5 zim_ek 9 sierpnia 2011 20:53
Cytat - probablyunknown napisał(a)

LOL.

O ile aborcja dokonana pod wpływem zagrożenia życia matki jest dla mnie uzasadniona, to nie jestem pewny co bym powiedział na aborcje przez to, że dziecko może urodzić się 'uszkodzone'. Bo z jednej strony każdy ma prawo żyć, a z drugiej takie dziecko będzie miało cięższe życie. No i należałoby zdefiniować 'uszkodzony'.
#6 KapiX 9 sierpnia 2011 20:53
Cytat - Sisi288 napisał(a)
Co powiecie na ciążę w wyniku gwałtu?

Dziecko zawsze można oddać do adopcji. Wydaje mi się, że nawet ani razu nie musiałabyś na nie spojrzeć. A aborcja, jak napisałem wcześniej, może trwale okaleczyć.
#7 zim_ek 9 sierpnia 2011 20:59
Cytat - KapiX napisał(a)
Dziecko zawsze można oddać do adopcji.

O ile taka kobieta chciałaby nosić 9 miesięcy niechciane dziecko ;]
#8 probablyunknown 9 sierpnia 2011 21:06
Aborcja niesie za sobą negatywne skutki - często pod względem psychicznym, nie tylko fizycznym. Matka, mogła by się na to zgodzić, jeśli się tego nie boi - ale nie o to chodzi. Decyduje też, za organizm, który się w niej pojawia - i mimo, że "człowiekiem się człowiek staje", lepiej nie odgradzać mu szansy do stania się nim. Z pewnością oznacza to również ból dla matki, ale spójrzcie na to inaczej. Kiedyś, gdy nie było aborcji prowokowano poronienia. Kopanie w brzuch, też było metodą. Aborcja to jest to samo. Potraficie coś takiego zaakceptować?
#9 Sisi288 9 sierpnia 2011 21:58
No błagam! Potraficie sobie wyobrazić, że zostajecie ZGWAŁCENI, a następnie wasze życie diametralnie się zmienia tylko dlatego, że jesteście OFIARĄ? Gwałt i tak jest chyba jedną z najgorszych rzeczy jaka może spotkać bezpośrednio człowieka i odbija piętno na psychice człowieka na całe życie - naprawdę jesteście za akceptowaniem prawnym zmuszania kobiety do noszenia czegoś co przypomina o tak strasznej rzeczy przez 9 miesięcy?
Prowokowanie poronienia to też jest aborcja. Poza tym czy słyszeliście kiedykolwiek, aby w dawnej historii aborcja uchodziła za przestępstwo? To się po prostu działo.
#10 KapiX 9 sierpnia 2011 22:10
Cytat - Sisi288 napisał(a)
naprawdę jesteście za akceptowaniem prawnym zmuszania kobiety do noszenia czegoś co przypomina o tak strasznej rzeczy przez 9 miesięcy?

No ok, prawnie aborcja powinna być dozwolona w wypadkach gwałtu, ale też do określonego momentu w rozwoju dziecka (przykładowo - jak chyba jest teraz - do 12 tygodnia). Nadal jednak uważam, że moralnie jest to nie do zaakceptowania.
#11 Vel 9 sierpnia 2011 22:15
@Sisi: dlatego uważam że powinno się przede wszystkim usuwać wszelkie rzeczy które mogą prowadzić do aborcji!
Mysle ze wprowadzenie sensownego wychowania seksualnego w szkole, ogarnięcie polskiego prawa dot. ofiar gwałtu jak i samych gwałcicieli, mogłoby obniżyc ilość aborcji dokonywanych gdzieś tam w szopie, przez pana weterynarza.
Dopiero potem mozemy sie zastanawiać czy aborcja jest okej i czy mozna ją wprowadzać na zasadach jasnych, typu, zgwałcone kobiety które nie chcą dziecka bo nie mają możliwosci go utrzymać, albo innych.
1 2 3 >