Zaloguj się używając facebooka

Aborcja

Wróć RSS
Aborcją nazywamy przedwczesne zamierzone przerwanie ciąży. Należy ona do głównych problemów moralnych dzisiejszych czasów. A co wy sądzicie o aborcji? Czy jej wykonywanie powinno być zabronione? Jakie stanowisko obieracie - za? przeciw? dozwolone w konkretnych sytuacjach?
#22 AvoidTheVoid 9 sierpnia 2011 23:18
ups, chyba nie ogarnąłem cytatów

[poprawiłem. pomijaj nawiasy - zim_ek]
#23 zim_ek 9 sierpnia 2011 23:19
@Sisi288 wiem, ale @Vel podał przykład jak już by się dziecko urodziło. To podałem, że jak już kobieta zdecyduje się rodzić, to lepiej żeby oddała do adopcji niż gdyby miała niszczyć jego życie.
#24 probablyunknown 9 sierpnia 2011 23:51
Aborcja nigdy w historii nie była mile widziana - fakt, zdarzała się, ale była potępiana. Jednak wracając do tu i teraz...
Sądzę, że aborcja powinna być dozwolona w momencie zagrożenia życia matki lub dziecka lub gwałtu - ale tylko w wyjątkowo wcześniej fazie rozwoju. W żadnym wypadku jednak takie coś nie mogło by być refundowane czy zalecane a utrzymane w jak najmniejszej liczbie. Z jednej strony to skazanie kobiety na 9-miesięczną ciąże, z drugiej zabicie człowieka - obydwie rzeczy ohydne, ale ta pierwsza, (nie)stety, mniej.
#25 fakeme 10 sierpnia 2011 19:39
Zagrożenie życia, gwałt i wiadome "uszkodzenia" płodu, ostatnie pewnie nieco kontrowersyjne, ale myślmy logicznie, roślinka, która z życia nic nie ma i każdy kolejny to nie jest najlepsza opcja życia. Co do psychicznego komfortu związanego z "zabiciem człowieka", to nie jest tak, że z dnia na dzień wymyśla sobie -"No, pożegnamy się". Trzeba brać odpowiedzialność za swoje działania. Albo życie z dzieckiem z gwałtu, które po narodzeniu (ba, nawet wcześniej) może być znienawidzone albo aborcja jako początek samooczyszczania (niezbyt trafne słowo, mam nadzieję, że mnie zrozumiecie).
Całkowicie nie zgadzam się na aborcję, która jest wynikiem wpadki, to jest kretyńskie.
< 1 2 3